TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Antalya Gazipaşa Balık Avı Meraları

Gazipaşa Avlakları

Gazipaşa beldesi özellikle zıpkıncıların çok rağbet gösterdiği bir bölge. Kayalık alanların bol oluşu sahil kısımlarının ise özellikle gündüzleri verimsiz oluşu Amatör Olta balıkçılarınında kayalık alanları tercih etmesine neden oluyor. Şimdi gelin en belirgin meralara bir göz atalım.

Gazipaşa Mandagöz Avı

Gazipaşa Alanya ilçesinde belkide balık çıkan ender yerlerden birisidir. Birçok oltacı ve zıpkıncı arkadaşlarımız av için buraya gelir. Genellikle avlandıkları bölgeler haritada kırmızı daire içine aldığım yerlerdir. Bu bölgelerden Sinarit, Mırmır, Çupra ve Karagöz başda olmak üzere Sokar, Kefal ve At-Çek ile Levrek, Turna yakalayabilirsin. Çokda fazla olmasada ara sıra Barbun Balığıda çıktığı olur.

Antalya genelinde olduğu gibi Gazipaşada da denize dökülen akarsu ve çayların bolluğu bizim gibi Amatör olta balıkçılarını At-Çek ile Levrek, Kıbrıs ile Kefal avlamaya iter. Çünkü bu tür oluşumlar bu iki balığın bol olmasını ve iyi av vermesini sağlar. Antalyada yaptığım Avlak Yeri incelemeleri gösteriyor ki çoğu arkadaşımız kıyıdan Kefal-Levrek ve Turna avlamaya çalışıyorlar. Bunun bir sebebide oltalara musallat olan Balon Balığı da olabilir. Gerçekten de kıyıdan veya tekneden denize attığınız 10 atışın en az altısında bu illet balık ya geliyor ya da oltanızı kopartıyor.

Genel anlamda kayalık alanlar avlak sahaları olduğundan size tavsiyemiz hafif kıstırma kurşunlar kullanarak tek iğne ile avlanmanız ya da şamandıralı takımlar tercih etmeniz. Yoksa bol iğne ve kurşun kopartır yapacağınız avdanda hiçbir zevk almazsınız. Eğer tekne veya bot ile açıklara giderseniz çok iri balıklar alabilirsiniz. Özellikle Orkinos Çiftliklerinin civarı tam bir balık yatağıdır. Bunların başında Mandagöz, Palamut, Levrek, Çupra, Mırmır ve Turna gelir. Zaten bu bölgede çoğu balıkçı bu şekilde avlanır. Ayrıca bazı avlar 200-300 metre derinlerde yapılır ki eğer bereketli bir zamandaysa kişi başı 5'er kilo balığı 1-2 saatte yakalarsınız. Ama derin su avcılığı zordur ve biz kıyı balıkçıları için zhmetli olabilir. Aynı zamanda sitemizin konusuda değildir. Biz daha çok kıyı avından boş dönmemek üzerine yoğunlaşmış durumdayız. Aşağıda Gazipaşa Avlakları hakkında resim ve videolarımızı incelerseniz bu bölge için yeterli bilgiyi almış olursunuz. Aynı zamanda harita ile de meraları gösterdik. Soru ve görüşleriniz olursa bize Facebook Sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

GAZİPAŞA AVLAK YERİ RESİMLERİ
g1BIÇKICI DERESİ
g2BIÇKICI MAĞARA
g3GAZİPAŞA LİMANI
g4GAZİPAŞA LİMANI
g5KORU DENİZİ
g6KORU DENİZİ