TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Muratpaşa Balık Avı Avlak Yerleri

Muratpaşa Farezler

Muratpaşa Antalyanın merkez belediyelerinden biri olan falezler üzerine kurulmuş bir ilçemizdir. Bir yanında Lara diğer yanında da Konyaaltı bulunur. Merkezde ise Balık Avı için Kayalıklar ve Liman olta balıkçılarının Mera kabul ettikleri yerlerdir.

Muratpaşa Avlak www.avlakyeri.com

Bu ilçemize gitmeden şöyle bir Google Earth de bakarsanız çok sayıda Avlak Yeri göremezsiniz. Genelde belli başlı falez alanları yani kayalıkları var. Fakat bu kayalıklar gerçekden verimli avlar yaptırabiliyor. Çünkü suyun altı balıkların yaşam alanı için mükemmel bir doğaya sahip. Çoğu bölgede kayalar arasından akan şelaleleri görebilirsiniz. Biraz incelediğinizde tam bir Zıpkıncı bölgesi. Biz bu bölgede 2 yer tespit ettik ve oralarda çekim yaptık. Çünkü Amatör Balıkçı arkadaşlarımız bu bölgelerden iri balıklar aldılar. Yerimiz Lara Balık Avinin yanındaki sazlık bölge ile ilerideki parkın içinde merdivenlerle inilen sarp kayalıklar. Videoda yerini detaylıca gösterdim. Yalnız takılmayan bölgeleri çok iyi tespit etmek gerekiyor. Yoksa bu alanda bir kaç denemede olta kopartabiliyorsunuz. Kopartmasanızda kayalardan biraz uzağa attığınızda balon balığı gelip aynı işi yapıveriyor. Ben size haritada gösterdiğim kısımlarda olta attım. Sahteyle At-Çek yaptım. Hafif kurşunlu tek iğneyle dalga köpüklerinin arasında Sargoz kovaladım gelen balıklar ufak Karagözler , balon balıkları ve Sokar balığı oldu. Bence Muratpaşa Falezleri At-Çek için daha uygun olan bir bölge. Yemli avlamada gece daha iyi iş yapıyor ya da kurşunsuz tek iğne ile kaya diplerinden Karagöz, Sargoz peşine düşüp şansınızı denebilirsiniz. Aynı zamanda şelalelerin olduğu kısımlarda Levrek ve Barakuda bol bulunuyor. Eğer Kalamar seviyorsanız haritadaki avlak tam size göre. Altta bu bölgede yaptığım Avlak Yeri inceleme videosunu izlerseniz bu bölge hakkında yeterli bilgiyi almış olursunuz.

Muratpaşa Liman

Kıyılarında bol miktarda Kefal olan At-Çek ile Levrek alınan ve bu bölgenin en çok tur kaldıran limanı burasıdır. Çok sayıda turist liman çevresinin tarihi dokusu sebebiyle buraya gelir ve aynı zamanda tekne turları ile Antalyayı gezerler. Amatör Balıkçılarımızda mendirek ve sağ tarafta kalan meradan durmadan olta atar. Muratpaşanın en kuytu alanında bulunan bu limanı fazlaca anlatmaya gerek yok. Alt tarafta size burayı detaylıca anlatan videomu paylaştım. Nasıl gidileceği ve buradaki balıkçıların nasıl avlandığını bu videoda izleyebileceksiniz. Soru ve Görüşleriniz için Facebook Sayfamıza bekleriz.

ANTALYA MURATPAŞA MERA RESİMLERİ
m1 MURATPAŞA FALEZLER
m2MURATPAŞA FALEZLER
m3MURATPAŞA FALEZLER
m4MURATPAŞA FALEZLER
m5MURATPAŞA FALEZLER
m6MURATPAŞA FALEZLER