TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Kuşadası Balık Avı Meraları

Kuşadası Avlak Yeri İncelemesi

Kuşadası Egemizin Aydın iline bağlı her yıl Türk ve yabancı binlerce insanın ziyaret ettiği turistlik bir beldemizdir.Eşsiz güzellikde koyları,eğlence merkezleri ve yemyeşil ormanlık alanları vardır.Amatör Olta Balıkçılarınında en favori yerlerinden biri olan Kuşadasının en populer avlak yeri bölgesi tabi ki Darboğazdır.Daha sonra Pamucak ve Davutlar gelir.Güzelçamlı beldemize bağlı Millipark da mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biridir.

Darboğaz Bölgesi
Darbogaz

Kuşadasının Güzemçamlı sahil beldesine bağlı son derece akıntılı bir bölgedir Darboğaz.Millipark ile Yunanistan'ın Samos adası arasında kalan ve her hafta hem Balık Avı hemde gezi turları düzenlenen ve herkesin gidip en az bir kere görmesin gereken yerdir.Antenli Mercan balığı ile ünlüdür.Bu sebeple bu bölgeye giden Amatör Olta Balıkçılarımız heyecanla takımlarını hazırlarlar.Fakat her zaman istenilen olurmu tabi ki hayır.İsterseniz sebeplerini sayfamızda açıklayalım.

Sayfaya Git
Davutlar - Güzelçamlı
Kuşadası Güzelçamlı

Güzelçamlı deyince akla ilk gelen yer Milli Park'tır.Muhteşem doğası ve koylarıyla gerçekde görülesi bir yapıya sahip.Karadan gitmeseniz bile çıkılan tekne turlarında size buralarıda detaylıca gösteriyorlar.Aynı zamanda bizim de güzel bir Avlak Yeri keşfettiğimiz bölgedir.Merayı size video çekimimizle gösterdik.Özellikle Eylül başı itibari ile gidip avlanabileceğiniz bir Balık Avı bölgesi.

Sayfaya Git
Pamucak
Pamucak Çayağzı

Bu sahilin en önemli özelliği tamamen kumluk olması ve belli bir mesafeye kadar hep sığ olmasıdır.Çoğu kişi kumsaldan av yaparken suyun belli bir kısmına kadar girerek av yapar.Orta suyun bir bölgesinde su derinleşir ve oltanızı o noktaya getirebilirseniz Mırmır almaya başlarsınız.Kıyıdan atacaksanız Surf Kamış ile olabildiğince uzağa....

Sayfaya Git
Güvercin Ada ve Yılancı Burnu
Kuşadası Güvercinada

Kuşadası merkeze çok yakın bir adacıktır.50 yıl kadar önce karaya bağlanarak hem ulaşım rahatlamış hemde Kıyı Olta Balıkçıları için bir Avlak Yeri daha meydana gelmiştir. Bünyesinde bir kale olması sebebiyle de her yıl binlerce insanı kendine çekerek ülkemize gelir kaynağı sağlamaktadır. Bu bölgede aynı zamanda 2008 yılında Zıpkınla Balık Avı yarışmasıda düzenlendi. Bu açıdanda baktığımızda bu meraların her türlü av stiline açık olduğunuda anlamış olduk.

Sayfaya Git