TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Davutlar Güzelçamlı Avlakları

Davutlar

Davutlar, merkezi sahile biraz uzak kalsada upuzun ve eşsiz sahili bünyesinde barındıran Balıkçıların en çok tercih ettiği sahil beldelerinden biridir. Bir yanında Güzelbahçe ve Miilipark öteki yanı ise Kuşadası merkezine yakın kısımdır.

Güzelçamlı Sahili

Sahili upuzun diyoruz ama bu bölgelerde balık avı pek verimli olmadığından genelde Güzelçamlı ve Güvercin Ada taraflarını tercih ederiz kıyı balıkçıları olarak. Çünkü özellikle gündüzleri harami diye adlandırdığımız balık familyaları kumsalları kaplamıştır. Ancak gece yapılan balık avında iri Mırmır ve Lidaki yakalanabilir. Bu tabi biraz sabır isteyen bir av süreci olacaktır. Bizim size bu bölge için tavsiye edeceğimiz yerler başda Sümerbank civarı ve tabi ki en gerideki Güzelçamlı taraflarıdır. Ancak botunuz varsa sahilin 30-40 metre açıkları Sırtı yapmak için oldukça müsait. Gerçi genelde biz sırtı yapanları Yılancı Burnu tarafında daha çok görüyoruz. Hatta orda yapılan bir avın fotoğrafını resim galerimiz bölümünde sizlerle paylaştık.

Az önce de dediğimiz gibi Güzelçamlı tarafı belkide Davutlar'ın kıyıdan Balık Avı yapılacak en müsait alanıdır. O bölgede avlanacağınız Merayı size video ile altta gösterdim. Şimdi o bölüme geçelim

Güzelçamlı

Güzelçamlı deyince akla ilk gelen yer Milli Park'tır. Muhteşem doğası ve koylarıyla gerçekde görülesi bir yapıya sahip. Karadan gitmeseniz bile çıkılan tekne turlarında size buralarıda detaylıca gösteriyorlar.

Güzelçamlı Mendirek

Çoğu kişi Milli Parka gezmek için gider. E tabi balıkçı gezerken oltasını elinden bırakmadığı için koyların içinde olta da atar. Bilinen en iyi koy Karasu Koyu'dur. Bu koyda özellikle sabah suyunda Mırmır bol çıkar. Zaten Güzelçamlı ideal zemin yapısıyla Mırmır için mükemmel bir yaşam alanı oluşturur. Gece avı yasak olduğundan sınırlı bir süre av yaparsınız. O sınırlı sürede öğle vaktine denk geldiğinden koyların içi minik Mırmır ve Isparoz kaynar. Herkesin aklında da bu yüzden bu koyların verimsiz olduğu fikri oluşur. Ama bilinmelidir ki Mırmır en iyi avlarını gece 10 dan sonra verir. Bunu da o bölgede kaçak olarak avlanan Hüsamettin arkadaşımız kanıtlamıştır. Eylül oltalarında Karasu koyu civarında yaptığı avlarda bol bol Mırmır ve Lidaki yakaladı. Israr etsekde fotolarını vermedi ama biz o bölgede iri balıkların olduğunu öğrenmiş olduk. En son Milli parka gittiğimde, girişden sağa doğru baktığımda çok güzel bir Avlak Yeri gördüm. Olta atmaya fırsatım olmadı ama orda ki oltacıların yanına gittiğimde Mırmır çektiklerine şahit oldum. Burada yazarak vakit kaybetmeye gerek yok. Aşağıda orada yaptığım video görüntüsünü ve resim galerisi görebilirsiniz. Haritayla da zaten yerini tam olarak size gösterdim. Yakın zamanda botla ve kıyıdan bir av gerçekleştircem o bölgede. O zaman sizde Av Raporları bölümümüzden hepsini görebileceksiniz.

Son olarak size oraya giderseniz neler yapmanız gerektiğini anlatalım. Milli parka 2014 itibariyle arabayla 10 tl verip giriyorsunuz ve yol boyunca koylar birbirini takip ederek size görsel şölen sunuyor. Bazı koylar taşlık bir dip yapısına sahipken bazıları ise kumluk kırma taşlık bir alandan oluşuyor. Bunların başında Karasu Koyu geliyor. O bölgenin en bereketli alanlarında biri. Gerçi ilerde son derece güzel avlak yerleri var ama maalesef geçmek yasak. Oraları sadece tur tekneleri sayesinde görebiliyorsunuz. Neyse biz size haritada Milli parka giderseniz nereden olta atacağınızı tek tek gösterdik. Koyların yanında kalan bazı kayalık bölgeler var hem sakin hemde su altı daha derin. Buralardan deneyin. Altta bu bölgelerin sualtı resimlerinide size fikir vermesi açısından paylaştım. Ben gece de Güzelçamlıda kıyıdan av yapmak istiyorum derseniz de videoyu izleyin. Orada size bazı fikirler vermiş olacağız. Soru ve Görüşleriniz için ise FACEBOOK SAYFAMIZI ziyaret edebilirsiniz.

DAVUTLAR - GÜZELÇAMLI AVLAK YERİ RESİMLERİ
Güzelçamlı Limanı
Güzelçamlıda Bir Balık Merası
Güzelçamlı Avlak Yeri www.avlakyeri.com
davutlar Mera www.avlakyeri.com
Karasu Koyu Merası