TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Kavakköy Kıyıdan Balık Avı Bilgileri

Çanakkale, Kavakköy

Kavakköy,Saroz körfezinin sonuna kurulmuş, denizine Demirci Göleti'ne bağlı güzel bir derenin aktığı (bazıları Şarköy Sulama göletide der) Balık Avı için son derece uygun bir yer.

Yaz ayları pek bir verim alamasanızda havaların serinlediği diğer tüm aylarda buradan balık alabilirsiniz. Özellikle At-Çek yaparak İspendek ve Levrek alan çok sayıda balıkçımız var. Bu yüzden zaman zaman teknelerin ağ attığıda bir yerdir. Zaten nereye ağ atmıyorlar ki?... Kavakköy'e geldiğinizde kendinizi ister istemek Kavak Burnu denilen çayağzında buluyorsunuz. Burası hem Kefal hemde Levrek yakalamak için olta atılacak en güzel yer. Ayrıca burnun hemen sağındaki kumluk alandan denize Surf Kamış ile uzak atışda yapabilirsin. Mırmır, İsparoz ve Karagöz yakalama şansın çok çok yüksek. At-Çek ile de GES(Gelibolu Sahtesi) en güzel tercih olacaktır. Bu sahte gerçekden bu bölgede kendini kanıtlamış ve çok kullanılan materyaldir. Çayağzının sağ tarafı yani Evreşe altı denilen yer Kumul bir alan. Belli bir noktaya kadar çok sığ. Burada av yapacaksanız, oltalarınızı 70-80 metre atmalısınız. Bu sayede iri balık alma şansınız var. Daha kıyıları Minik Mırmır ve İsparoz kaynıyor çünkü. Bize göre Koruköy tarafındaki sahiller yemli bırakma avları için daha cazipdir. Zaten bu bölgede genelde balık tutan yerli ve cana yakın balıkçılarımız var. Onlar sizi sahildeki durumu anlatacaklardır. Bizde zaten haritada da olta atacağınız yerleri kırmızı daire içerisine aldık. Yem olarak kumların altındaki kurtları toplayabilir yada Teke alabilirsiniz. Misina kalınlığınız 0,30mm olmalı.75 gr kurşunla atabildğiniz kadar uzağa atmanız gerekir.

Bu bölgede Kefalda çok güzel av verir. Temiz bir avlak olduğundan Kefallerde lezzetlidir. Bu yüzden olacak ki Kefal avlamak isteyen çok insan var bu yörede. Genelde Dip Kıbrıs ile yakalanıyor. Ordaki bazı balıkçılar ise Şamandıra altına tek iğne bağlayıp hamurla bolca avlayabiliyorlar. Yani basitçe anlatmak gerekirse Şamandıranın altına bağlanmış 30-40cm bedenin ucuna 7-8 no iğne bağlayıp, ucuna yuvarlak hale getirilmiş hamuru yediriyorsun. Olay bu kadar basit.

Kavak Burnu Balık Avı

Yolunuz bu taraflara düşerse Kavakköy'ede uğramayı unutmayın. Hem güzel dostluklar kurabilir hemde asla unutamayacağınız anılar edinebilirsiniz. Saroz Körfezinin temiz sularında da av yapmanın zevkinide böylece yaşamış olursunuz. "Buralara ne zaman gelmeliyim" diyorsanız, bizce en güzel aylar eylül ve ekim aylarıdır. Hem İstanbullu tatilciler sahilleri boşaltıp sessiz bir ortam yaratır, hemde suların soğumaya başlamasıyla denizler hareketlenir. Yakında buralarla ilgili belgesel tadında bir Avlak Yeri videosu yapmayı düşünüyoruz. O zaman dediğimizi daha iyi anlayabileceksiniz.

ÇANAKKALE KAVAKKÖY AVLAK YERİ RESİMLERİ
Kavak Burnu Balık Avı
Koruköy Sahili Avlak Yeri
Evreşe Sahili Balık Avı
Kavakköy Burnu Levrek Avı