TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Avcılar Ambarlı Kıyı Avı Bilgileri

İstanbul, Avcılar Kıyı Balıkçılığı

Avcılar, İstanbul'da depremden en çok etkilenen ilçedir. Öyleki kıyıların jeolojik yapısı oldukça değişmiş ve belediyenin çalışmaları ile de devamlı doldurulmuştur. Bu yüzden de kıyı avlarının verimli olmadığıda rivayet edilir.

Aslında Avcılar'da kıyı avcılığı gerçektende pek verimli avlar vermez. Özellikle soğuk kış aylarında oltacılar bir kaç İstavrit ve Kefal dışında sadece kafa dinlemek adına doldurur avlak yerlerini. Tabi Ambarlı liman bölgesini ayırmak gerek. Çünkü burada hareket çok fazla. Bu nedenlede Atatürk evi önü ve Mendirek kayalıkları yer yer balık veren meralara sahiptir. Başda Eşkina ve İspari olmak üzere İstavrit, Kefal, Mırmır ve Lüfer mevsimine göre sık yakalanır. Aynı zamanda At-Çek ile Levrek'de deneyebilirsiniz. Zargana ve İzmarit ise zaten bu alanda her bölgede av verebilen balıklar. Yem olarak limanın iç taraflarından Teke toplayabilir yada kaya kurtları ile av yapabilirsiniz. Kullanmanız gereken olta takımlarına gelince; Kayalık kısımlar Şamandıralı takımların kullanılabilmesi için zorunlu yerlerdir. Oltanızı geri çekerden iğnelerin yere sürterek kayalara takılması yerine şamandıranın etkisiyle yukarı doğru kalkarak gelir. Aynı zamanda suların yosunlu olması halinde de kösteği bedenin en yüksek noktasına bağlayabilir ya da Fırdöndü üstüne Gezer Kurşun takarak, alt kısıma ekleyeceğiniz mantar ile yemleri istediğiniz mesafeye ayarlayabilirsiniz.

Avcılarda kumluk alan çoktur. Buralardan Surf Kamış ile uzak atış yaparak Mırmır, Pisi ve İspari alma şansınız çok yüksek. Sülünez veya kurtlar en ideal yemlerdir diyebiliriz. Liman ve Atatürk Evi dışında Ambarlı ve Denizköşk park alanının önündeki taşlıklarda olta atılacak diğer meralar. Özellikle sabah suyu Eşkina ve İstavritin en çok yakalandığı zamanlardır. Lüfer için uzun olta ve taze canlı yem kullanılır. Fakat çok da bereketli avlar vermez. Hedef Lüfer, İstavrit, İzmarit ise mendireklerin derin olan kısımlarını denemeniz daha mantıklı olacaktır. Çünkü buralarda Kefal ve Zargana'da bol av verir. Zaten haritadan av yapmanız gereken yerleri işaretledik. Resim ve videolarınıda aşağıda bulabilirsiniz.

AVCILAR AMBARLI KIYI AVI MERA RESİMLERİ
a1ATATÜRK EVİ MERA
a2ATATÜRK EVİ MERA
a3ATATÜRK EVİ MERA
a4AMBARLI PARK
a5AMBARLI PARK
a6AMBARLI PARK
a7DENİZKÖŞKLER MERASI
a8AMBARLI LİMANI
a9ATATÜRK EVİ KUMSAL