TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Ahmetbeyli Avlak Yerleri (Meralar)

Ahmetbeyli Balık Avlak Meraları

Ahmetbeyli İzmir çevre yolunun bittiği noktada bulunan yazları plajları iğne atsan yere düşmez misali dolu olan kumluk taşlık bir sahil beldemiz. Ahmetbeyliye sizin getiren yolun sonuna geldiğinizde yol ikiye bölünür. Sağ taraf Özdere Gümüldür tarafına giderken sol tarafta Pamucak Kuşadası tarafına gider Merkezde de haritada gördüğünüz gibi Ahmetbeyli. Her iki yamacındada müthiş güzellikde koyları bulunur. Bu koyların bazıları balık yaparken bazıları saatlerce beklesenizde tık vermez. Şimdi bizde sitenin kuruluş amacı olan Av Meralarını size tanıtmak olduğuna göre hemen işe başlayalım.

Aşağıda olta atmak için gitmeniz gereken yerlerin bir listesini göreceksiniz. İçeriği ne tür olta takımlarını kullanmanız gerektiği ile nereden avlanacağınız konusunda bilgiler içerir. Ayrıca sizlere resim ve videolar yardımıylada görsellik bakımından da tatmin edici bir makale hazırladık. Umarız bu bilgiler avdan boş dönmemenizi sağlayabilir.

Burun Kayalıkları
Ahmetbeyli Burun Kayalıkları

Bu bölgeye gidiş biraz zahmetli olacak. Ama olta balıkçısı dediğin sporu sevmeli mantığından yola çıkarak avlağımızı tanıtalım. İlk başda belli bir yamaç çıkıp sonra her çıkışın bir inişi vardır hesabı burundaki kayalıklara doğru iniyorsunuz. İniş ve çıkşlarda herhangi bir tehlike yok. Sadece kayalık üstünde avlanırken dikkat etmeniz gerekiyor. Gerçi iniş ve çıkışların nasıl bir görüntüsü olduğunu resimlerle size aşağıda gösterdik. Bu yüzden pek zorlanacağınızı düşünmüyoruz..

Sayfaya Git
Ahmetbeyli Sahili ve Mağara Önü
Ahmetbeyli Sahili www.avlakyeri.com

Başdada dediğimiz gibi yaz zamanı İzmirli tatilcilerin yakın olması sebebiyle akın ettikleri bir sahildir burası. Havalar soğuyup insanlar denizleri boşaltıkdan sonra ortam Amatör olta balıkçılarına kalır. Fakat burada avlanmak biraz maharet ister.Öncelikle surf kamışlar hassas olmalı. Ağır kurşun kullanarak oltanızı uzağa atmalısınız. Çünkü yakınlarda kaya balıkları ve İsparozlar yemlerini anında yer. Uzak atış yaparak iri balıklar yakalama şansınız daha fazladır.

Sayfaya Git
Baradan Koyu
Baradan Koyu www.avlakyeri.com

Ahmetbeyliyi geçince Kuşadasına doğru giden yolun yaklaşık 1 km sonrasında bulunan sevilen sinema sanatçımız rahmetli Hüseyin Baradan üstadın yazları geçirmek için denize girdiği çok güzel bir koyumuzdur. 5 metre sonrası su oldukça derinleşir. Bu da bizim gibi olta balıkçklarını acaba o derinlikde balık çıkarmı diye heyecanlandıran bir oluşum olduğu için araştırdık ve size çok güzel bir rapor hazırladık. Sayfaya gidip bir inceleyin bakalım.

Sayfaya Git