TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Çeşme Balık Avı Avlak Yerleri

İzmir, Çeşme

İzmir'in yabancı turistten çok yerli turistlerinin tercih ettiği, Avlak Yeri potansiyeli olarak zengin bir tatil beldesidir Çeşme. Her yıl belli başlı Balık Avı organizasyonları yapılır. Levrek, Çupra, Orkinos bakımından zengin oluşu Amatör Balıkçıların büyük ilgisini çekmektedir.

Çeşme'nin bir başka özelliği merkeze yakın oluşudur. Güzelyalı semtinden otobana çıkılırsa yaklaşık 30 dakikalık mesafededir. Tabi verimli meralar bakımından zengin olan Gerence, Ildır, Alaçatı gibi yerler çok daha uzakta kalır. Yıllarca buranın hemen hemen her bölgesinde av yapmış bir ekip olarak diyebiliriz ki Çeşme, Karaburun ile beraber İzmir'in en gözde Balık Avı yapılabilecek yeridir. Burada yıllarını bu spora vermiş çoğu kişiye sorsanız herhalde onlarda bizimle aynı düşüncede olacaklardır.

Bu siteyi açmadan önce sıklıkla gittiğimiz avlakların resimleri çekip bir yerlerde yayınlamak gibi düşünce içinde hiç olmadık. Amacımız her zaman hayatın stresinden uzaklaşıp hem temiz hava almak hemde kafa dinlemekti. Bugün bile aynı şeyler geçerli fakat bu sefer her av gününü kayıt altına alıp sizinle paylaşmak için uğraşıyoruz. Bu bağlamda şimdiye kadar Çeşme'de yaptığımız avları raporlamamıştık ama bundan sonra her hafta güncel olarak paylaşıcaz. Çünkü çok güzel koylar ve adalar var. Bazılarını belki biliyonuz belki bilmiyorsunuz ama önemli değil. Artık hepsini görebileceksiniz. Bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Aşağıda daha önce sıklıkla av yaptığımız meraların özelliklerini anlatan bir liste var. Özellikle Ildır hem açıkdan hemde kıyıdan muazzam meralara sahip bir yer. Birde tabi ki Alaçatı var. Buralara gitmeniz halinde neler ile karşılaşacağınız ve nasıl avlanacağınız yönünde bilgiler sizleri bekliyor. Umarız faydalı olabiliriz.

Çeşme, Alaçatı
Çeşme Alaçatı

Balık avına gitmek istiyorsanız ve tercihiniz Alaçatı ise hemen interneti açıp hava durumuna bakın. Çünkü burası cereyan diye tabir ettiğimiz hava akımı yoğun olan bir bölge. Yani başka bir beldede ki 4-6 hava ile buradaki 4-6 hava aynı düzeyde değildir. Ne olta atmak mümkün olur nede doğru düzgün kamp yapabilirsiniz. Ayrıca suyuda çok sığdır. Bu yönüyle aynı İzmir Çiğli'deki Tuzla denizini andırır. Orda da açıklara 800 metre çıkın suyun derinliği ....

Sayfaya Git
Ildır Meraları
Çeşme Ildır

Bizde Ildır'da yıllardır avlanan Amatör Balıkçılar olarak son zamanlarda eski bereketinden uzak görünsede yinede her yıl 3-4 defa meramızı ziyaret ederiz. Tabi bundan sonra öyle meramız diye bir tabir kullanmak gereksiz olacak. Çünkü site açmaya karar verdikden sonra artık yeni yerler keşfedip sizi bilgilendirmek adına çalışacağız. Şimdi yazımızın bundan sonraki bölümlerinde Ildır'da hep gittiğimiz Avlak Yerlerini bizi takip eden kullanıcılarımız için detaylıca anlatıcaz. Hangi mevsimde ne tür balıklar

Sayfaya Git
Gerence Koyu
Çiftlikköy

Ben ve arkadaşlarım Gerence'yi uzun yıllardır sürekli takip ederiz. "Hangi mevsimde ne tür balıklar çıkar", "olta atılacak en uygun meralar nerelerdir?" sorularına yanıt bulmaya çalışırız ve inanın hala tam olarak anlamış değiliz. Bu nedenle de çoğu zaman buraya gelmek yerine Karareis, Ildır ve Fakulte Evleri civarlarında av yaparız. Birazdan bunun nedenlerini sizlere aktarcam. Ondan önce size merayı anlatmakla başlıyayım.

Sayfaya Git